NAJLEPSZE KONTO W MILLENIUM

piątek, 8 kwietnia 2016

PODATEK OD PRZYCHODÓW Z TRAFFICMONSOON I INNYCH PROGRAMÓW TYPU REVENUE SHARE

W TrafficMonsoon wielu Polaków zarobiło całkiem ładne sumki pieniędzy. Jeśli i Ty zarobiłeś, miej świadomość tego, że musisz odprowadzić od tych przychodów podatek, ponieważ osoby fizyczne mające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich przychodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów. TrafficMonsoon  nie pobiera żadnych podatków od Twoich przychodów, w związku z czym na Tobie spoczywa ich opodatkowanie. 
 Dotyczy to również innych programów typu revenue share .Jak opodatkować powyższe zarobki ? 

Możesz udać się do Urzędu Skarbowego właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania i zapytać w okienku .
Po drugie możesz złożyć wniosek o indywidualną interpretacje podatkową we właściwym Biurze Krajowej Informacji Podatkowej.
Opłata wynosi 40 zł.  Czas oczekiwania na odpowiedź do 3 miesięcy. 
Wszystkie informacje na temat składania powyższego  wniosku możesz znaleźć tutaj Możesz również skorzystać z pierwszego w Polsce oprogramowania do automatycznego rozliczania dochodów z zagranicy e-superP!T dla celów podatkowych. 

Program e-superP!T  w łatwy sposób wyliczy za Ciebie przychody/koszty z TrafficMonsoon oraz wygeneruje raporty dla urzędników w razie kontroli skarbowej. 


Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat opodatkowania przychodów z TrafficMonsoon zapraszam Cię lektury bloga powszechnie  znanego i szanowanego w Polsce Doradcy Podatkowego


                                             


UWAGA UWAGA UWAGA !!!

Najświeższe informacje o TrafficMonsoon !!!


Z początkiem sierpnia 2016 roku strona TrafficMonsoon została zablokowana przez SEC 

Instytucja SEC (The Securities and Exchange Commission) wniosła do sądu federalnego w Salt Lake City pozew w stosunku do TM i jego właściciela o tymczasowe zamrożenie majątku TM i majątku Charlesa Scoville’a. SEC nie uznaje tego, że TM ma kilka różnych produktów i usług, uznając jednocześnie, że zarobki i wypłaty TM oparte są tylko na adpackach czyli wpłatach nowych użytkowników. Szczegóły o tej sytuacji można poczytać na polskiej grupie TM, na FB, na blogu Łukasza Gałuszki (tu:http://trafficmonsoon.lukaszgaluszka.pl/dobra-i-zla-wiadomosc-dla-uzytkownikow-traffic-monsoon/ ) oraz posłuchać wyjaśnienia z video Charlesa Scoville’a: https://www.youtube.com/watch?v=JcXGav0iuE0 .

                                     
 Na chwilę obecną z programu nie można robić wypłat i wisi on w „zawieszeniu” do czasu wyjaśnienia sprawy, co niestety może się ciągnąć bardzo długo.
Wiadomość od Charlesa z dnia 29.07.2016 – tłumaczenie:
„Miałem bardzo pozytywną i konstruktywną rozmowę z SEC dzisiaj. Wyjaśnili mi, że mają szczere intencje wypracować z nami rozwiązanie bez uciekania się do procesu sądowego. Powiedzieli iż jest to z ich doświadczenia lepsze. Przesunęli termin przesłuchania na 23 września 2016 aby dać nam czas na pracę i ustawienie nowego planu rozliczeń.
Podkreśliłem im, że moim priorytetem w tym momencie jest to by wszyscy ludzie, którzy kupili AdPacki otrzymali swoje pieniądze. Zapewnili mnie, że będzie to realizowane za pośrednictwem „odbiornika” by każdy dostał swoją wypłatę tak szybko jak to możliwe.
Przedstawiłem im plan z listą sald do wypłat. Powiedziałem, że szybkość wykonania tych wypłat jest kluczowa i że musimy to zrobić najszybciej jak się da.
Wiem, że ludzie chcą zarabiać tak szybko jak to możliwe, więc nawet zasugerowałem plan gdzie zostanie to zrobione niemalże natychmiastowo.
Kolejnym krokiem jest upewnienie się, że biznes ruszy do przodu bez pozycji podziału zysków, nadal prowadząc sprzedaż wysokiej jakości usług reklamowych i nadal dając ludziom drogę do zarabiania pieniędzy poprzez oglądanie reklam. ”


 (poniższy oryginalny wpis na dzień 03 sierpnia 2016 roku jest nieaktualny  - czekamy na wynik przesłuchań Charlesa Scoville a)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz